Allegre získal v Ga-Pa prvé víťazstvo, Odermatt za pódiom

27.01.2024 Celý región

Garmisch-Partenkirchen 27. januára (TASR) - Francúzsky lyžiar Nils Allegre zvíťazil v sobotňajších pretekoch super-G Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Bolo to pre neho prvé pódiové umiestnenie vo SP. Na druhom mieste sa umiestnil Talian Guglielmo Bosca so stratou 18 stotín, tretí najlepší čas dosiahol Švajčiar Loic Meillard. Švajčiar Marco Odermatt ukončil svoju sériu dvanástich umiestnení na stupňoch víťazov, keď obsadil 4. miesto.

Allegre dosiahol prvé pódium v 103. pretekoch SP v kariére. "Ani neviem, čo sa vlastne stalo. Ak mám pravdu povedať, na snehu som mal dobrý pocit a moje lyže patrili v týchto podmienkach k najlepším. Dnes ráno som sa necítil príliš dobre, pociťoval som únavu. Ale po mojich skúsenostiach už viem, že niekedy by ste nemali veriť tomu, ako sa cítite," povedal Allegre.

Odermatt zaostal za víťazom o takmer tri stotiny sekundy a po štvrtom mieste nebol sklamaný. "Som spokojný so svojím výkonom. Boli to asi najjednoduchšie preteky super-G, aké som zažil v SP. Je to tu veľmi krátke. Trať bola mäkká, až extrémne," poznamenal Odermatt, ktorý je naďalej líder SP aj disciplíny.

Jeden z najväčších favoritov pretekov vyšiel na trať ako dvanásty, najmä v jej druhej polovici predviedol rýchlu jazdu, no priebežne sa zaradil na druhé miesto za krajana Loica Meillarda. Po Odermattovi nasledoval druhý lyžiar priebežného poradia SP Francúz Cyprien Sarrazin, no zaostal najmä v stredných pasážach. S číslom 17 odštartoval Talian Guglielmo Bosca a hoci po výbornom úvodnom úseku výrazne spomalil, napokon predviedol rýchlu jazdu v spodnej pasáži a dosiahol dovtedy najrýchlejší čas. Na líderskej pozícii však vydržal iba krátko, keďže ho z nej zosadil Allegre so štartovým číslom 18. Úvodná pasáž mu síce nevyšla, na Boscu v nej stratil 19 stotín, no v ďalších úsekoch výrazne zrýchlil a prišiel do cieľa s náskokom 18 stotín.

výsledky super-G SP mužov v Garmisch-Partenkirchene

1. Nils Allegre (Fr.) 1:11,92 min., 2. Guglielmo Bosca (Tal.) +0,18 s, 3. Loic Meillard (Švajč.) +0,25, 4. Marco Odermatt (Schweiz) +0,28, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,32, 6. Adrian Smiseth Sejersted (Nór.) +0,45, 7. Stefan Rogentin (Švajč.) +0,48, 8. Dominik Paris (Tal.) +0,54, 9. Franjo von Allmen (Švajč.) +0,61, 10. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,63